Greqi/ Mbi 2 mijë raste të reja dhe 5 viktima nga Covid

Greqi/ Mbi 2 mijë raste të reja dhe 5 viktima nga Covid

18:19, 26/07/2021
A+ Aa A-

Autoritetet greke kanë bërë me dije se janë të infektuar me Covid 2 070 raste të reja, gjatë 24 orëve të fundit, duke e rritur në  477 975 numrin e përgjithshëm të të infektuarve.

Gjithashtu kanë humbur jetën 5 persona, duke shkuar në 12 903 numri i viktimave nga Covid në Greqi, ku pjes amë e madhe janë meshkuj.

Numri i pacientëve të trajtuar me intubim është 147 (59.2% burra), ku mosha mesatare e tyre është mni 65 vjeç dhe vuajnë nga një sëmundje tjetër.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco