Lajmi i fundit

'Çim Peka LIVE'/ 'Rikthimi' i Berishës dhe e ardhmja e PD

VIDEO/ Momenti kur tërmeti me magnitudë 4.8 ballë godet Kretën

VIDEO/ Momenti kur tërmeti me magnitudë 4.8 ballë godet Kretën

08:58, 25/07/2021
A+ Aa A-

Dritare të thyera, çarje muri në shtëpi, si dhe dëmtime të tjera ishin efektet e një tërmeti prej 4.8 të shkallës Rihter që u regjistrua në Heraklion, Kretë.

Banorët janë të tronditur, pasi e kanë ndjerë shumë ndikimin e tij, ndërsa të paktën katër pasgoditje që shkonin nga 3 në 3.5 të shkallës Rihter u regjistruan pas lëvizjes kryesore sizmike.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco