Lajmi i fundit

'Çim Peka LIVE'/ 'Rikthimi' i Berishës dhe e ardhmja e PD

Kreta tronditet nga tërmeti i fuqishëm

Kreta tronditet nga tërmeti i fuqishëm

21:24, 24/07/2021
A+ Aa A-

Ishulli i Kretës në Greqi është tronditur sot nga një tërmet me një magnitudë 4.8 ballë i shkallës Righter.

Mediat greke shkruajnë sesi pasojë e tërmetit, janë dëmtuar disa banesa të vjetra.

Epiqendra e tërmetit ishte Heraklioni, 22 kilometra në juglindje të ishullit me thellësi prej 4.5 km.

Tërmeti ka dëmtuar dritaret dhe ka shkaktuar çarje nëpër mure të shtëpive në disa zona përreth.

Sizmologët kanë thënë se lëkundjet nuk janë shumë shqetësuese.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco