Me fytyrën e mbuluar, Katica Janeva dërgohet në burg

Me fytyrën e mbuluar, Katica Janeva dërgohet në burg

20:46, 23/07/2021
A+ Aa A-

Pas vendimit të Gjykatës së Apelit për të pranuar vendimin e dënimit prej shtatë vitesh burg, ish-kryeprokurorja e Prokurorisë Speciale Publike, Katica Janeva sapo është dërguar në burgun e Idrizovës. Këtë e ka konfirmuar drejtori i këtij institucioni, Jovica Stojanoviq.

Janeva është dënuar për keqpërdorim të detyrës zyrtare si prokurore e PSP-së.

Së bashku me Janevën është dënuar edhe Bojan Jovanovski i njohur si Boki 13. Ai është dënuar me nëntë vite burg për veprimin e tij kundërligjor: ndikim i paligjshëm në krim.

Ishte i akuzuar edhe Zoran Milevski, i cili prej së seancë së parë e pranoi dënimin dhe u dënua me tre vite burg. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco