Greqi/ Mbi 2 mijë raste të reja dhe 5 viktima nga Covid

Greqi/ Mbi 2 mijë raste të reja dhe 5 viktima nga Covid

16:54, 22/07/2021
A+ Aa A-

Në Greqi janë regjistruar 2, 604 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, duke e rritur numrin e përgjithshëm në 469, 042 persona, prej të cilave 51.2% janë burra.

Gjithashtu Ministria e Shëndetësisë bën me dije se 5 pacientë kanë humbur jetën, ndërsa 126 persona ndodhen në intubim .

Që nga fillimi i pandemisë në Greqi kanë humbur jetën 12, 875 pacientë, 95.1% prej tyre kishin sëmundje shoqëruese dhe i përkisnin grupmoshës mbi 70-vjeç.

Ndërkohë numri i pacientëve të rinj të shtruar në spitalet Covid është 173.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco