Greqi/ Rreth 3 mijë infektimet dhe 3 viktima nga Covid në 24 orët e fundit

Greqi/ Rreth 3 mijë infektimet dhe 3 viktima nga Covid në 24 orët e fundit

17:08, 21/07/2021
A+ Aa A-

Në 24 orët e fundit, Greqia ka regjistruar 2 mijë e 972 raste të reja dhe vetëm 3 nga Covid-19.

Ndërkohë në spitale janë shtruar 161 pacientë të rinj. Greqia është një nga shumë vendet ku tashmë varianti Delta i COVID-19 është present dhe vendi fqinj i frikësohet rritjes së shifrave.

Gjithsesi Greqia tashmë është në sezon turistik dhe mijëra turistë e kanë zgjedhur për ta vizituar edhe pse në kushte pandemie.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco