Greqi/ 14 viktima dhe 520 raste të reja me Covd

Greqi/ 14 viktima dhe 520 raste të reja me Covd

16:58, 23/06/2021
A+ Aa A-

Në Greqi, 14 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit.

Ministria e Shëndetësisë raportoi 520 raste të reja me Covid, ndërsa numri i përgjithshëm i të prekurve ka arritur në 419, 455 persona, prej të cilëve 51,2% janë burra.

Ndërkohë që nga fillimi i pandemisë nga Covid kanë humbur jetën 12, 595 persona, prej të cilëve 95,2% e tyre kishin sëmundje shoqëruese, ndërsa 2,628 pacientë me Covid e kanë fituar betejën me sëmundjen e rëndë që nga raportimi i rastit të parë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco