Gjeorgjiani: U torturova nga policia greke, për të pranuar se unë e vrava Carolinë…

Gjeorgjiani: U torturova nga policia greke, për të pranuar se unë e vrava Carolinë…

08:21, 23/06/2021
A+ Aa A-

“Unë kam qenë i lidhur në një karrige për katër ditë. Jam rrahur shumë keq nga policia, më merreshin mendtë dhe kur njëri prej tyre ishte i lodhur, vazhdonte tjetri. Ata nuk më pyetën asgjë, thjesht më thanë të rrëfeja se e vrava unë vajzën.

Unë nuk e dija për cilën vajzë po flisnin, ndërkohë "Ata më bërtisnin “Ti e vrave atë", "u ankua gjeorgjiani duke folur për kanalin televiziv shtetëror të Gjeorgjisë (Imedi TV). Këto gjeorgjiani i ka thënë duke duke folur nga burgu i Korydallos, ku ai  po mbahet, u bë e ditur në internet: "Pastaj mësova se ajo u vra nga burri i saj dhe se unë u akuzova për vjedhje. Unë nuk kam asnjë lidhje me ndonjë vjedhje. Unë kisha vetëm letra të rreme ”.

Disa orë më vonë, pasi ankesa u shpërnda në internet, EL.AS. lëshoi njoftimin e mëposhtëm:

Lidhur me ankesën e një të paraburgosuri të huaj, e cila riprodhohet në Media të ndryshme, bëhet e ditur se:

I huaji u gjet duke u përpjekur të largohej nga vendi përmes pikës së kalimit kufitar Kipon. U zbulua se provat kishin dalë kundër tij për përfshirjen e tij në një rast grabitjeje kundër një çifti të moshuar, në shtëpinë e tyre në Pikermi. Për këtë arsye ai u transferua në Departamentin e Krimeve të Pronës në Drejtorinë e Sigurisë së Atikës, ku u arrestua me  një urdhër arresti (në lidhje me Njoftimin për Shtyp të Përgjithshëm të Atikës të datës 18-05-2021).

Personi i arrestuar u ekzaminua gjithashtu nga oficerët e policisë të Departamentit të Krimeve të Përgjithshme të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës për çështjen e Glyka Nera. Gjatë qëndrimit në paraburgim, ai kërkoi dhe u ekzaminua nga një mjek, i cili ishte i mendimit se ishte mirë me shëndet, ndërsa nuk kërkoi transferimin e tij në një spital.   

https://www.zougla.gr/greece/article/katagelia-georgianou-pos-vasanistike-apo-tin-elas-gia-na-omologisi-oti-skotose-tin-karolain---ti-apanta-i-astinomia 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco