Greqi/ 16 viktima dhe 406 raste të reja me Covid

Greqi/ 16 viktima dhe 406 raste të reja me Covid

16:47, 22/06/2021
A+ Aa A-

Greqia ka shënuar 16 viktima nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit.

Gjithashtu Ministria e Shëndetësisë raportoi 406 raste të reja, duke e rritur numrin e përgjithshëm në 418, 943 të prekur, prej të cilëve 51,2% e tyre janë burra.

Ndërkohë që nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën 12, 581 persona, të cilët 95,2% e tyre kishin sëmundje bashkëshoqëruese.

Gjithashtu autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 277 persona ndodhen në intubim, ndërsa mosha mesatare e tyre është mbi 70-vjeç.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco