Krimi në Glyka Nera: Si celulari dhe ora e kompletuan ‘enigmën’ e vrasjes brutale

Krimi në Glyka Nera: Si celulari dhe ora e kompletuan ‘enigmën’ e vrasjes brutale

09:02, 20/06/2021
A+ Aa A-

Pothuajse 24 orë pas rrëfimit tronditës të bashkëshortit vrasës 32-vjeçar, faktet që kanë parë dritë nga dosja e çështjes, si dhe ato që u bënë të njohura nga dëshmia e dytë e pilotit në orët e para të së shtunës , e bëjnë më të qartë peisazhin. Autori ka rrëfyer krimin e rëndë kundër Caroline 20-vjeçare natën e 11 majit në Glyka Nera.

Siç u bë e ditur dje, në dëshminë e tij të dytë, 32-vjeçari në thelb e mohoi grindjen e gjatë me vajzën fatkeqe para se ta vriste atë, duke rrëfyer se ai e zgjoi dhe e mbyti, duke mbajtur një jastëk në fytyrën e gruas së tij me forcë për të paktën pesë minuta.

Ajo që tha piloti në thelb konfirmoi gjetjet e raportit mjeko-ligjor, për të cilin "çelësi" ishte interpretimi i regjistrimeve nga ora inteligjente që mbante në dorë 20-vjeçarja.

"Pra, nga të dhënat që janë regjistruar në orën inteligjente dhe ju raportoni, vlerësoj sa vijon: Shkalla e zemrës së një personi në pushim ose në aktivitet fizik varet nga shumë faktorë si mosha, gjendja e zemrës apo nëse personi është në një stres fizik ose mendor.

Nga vlerat që më përmendni, unë konsideroj që rrahjet e zemrës nga 48 në 58, e cila regjistrohet nga ora 1:41 deri në orën 3:51 në 11 maj 2021, korrespondojnë me një periudhë gjumi.

E konsideroj të njëjtën gjë edhe për regjistrimin në orën 3:58 kur impulset janë 61 në minutë.

Në orën 4:05 pulsi rritet me rreth 50 për qind të pjesës tjetër të personit që fle.

Besoj se në atë kohë personi ishte në një gjendje stresi shumë të fortë mendor ose fizik.

Duke qenë se e kam përcaktuar kohën e vdekjes në kohën e autopsisë në vend, nga pesë deri në gjashtë orë që nga ora 10 kur u krye autopsia, e konsideroj krejtësisht të pajtueshme që procesi i mekanizmit të vdekjes ka ndodhur në orën 4: 05 deri në orën 4:11.

Në orën 4:11 është regjistrimi i fundit i orës inteligjente dhe besoj se vdekja ndodhi menjëherë pas.

 "Nga nekopsia dhe autopsia, unë kisha dalë në përfundimin se procesi i vdekjes zgjati në të vërtetë disa minuta, domethënë se vdekja nuk ishte e menjëhershme," tha në mënyrë karakteristike ekzaminuesja mjekësore në raportin e saj.

Prova e dytë:

Në të njëjtën kohë, të dhënat nga telefoni celular i autorit të krimit ishin thelbësorë për sqarimin e asaj që ndodhi para vrasjes.

Sipas informacionit, telefoni celular i 32-vjeçarits regjistron mesazhet që ai shkëmbeu me gruan 20-vjeçaren nga ora 23.18 natën e kaluar me një mesazh nga ajo “ti budalla” e ndjekur nga mesazhi i saj i dytë në orën 23.42 në një aplikacion tjetër " mos e lër me mua në mëngjes ".

Në orën 23.46 , i shoqi Anagnostopoulos duket se po ngjitet në katin e tretë.

Në orën 1.15 telefoni i tij celular hyn në ngarkim dhe në orën 4.24, dymbëdhjetë minuta pas vrasjes hiqet nga karikimi.

Në orën 5.22 të mëngjesit, kur ai dëshmoi se kishte qënë i lidhur nga ora 4.50 deri rreth orës 6.20, ai rezulton se kishte bërë 29 hapa.

Në orën 5.40 ngjitet në dy kate me një lëvizje prej 103 shkallësh.

Në orën 5.53 regjistrohen 14 shkallë dhe një ngjitje. Këtu vlerësohet se ai ngjitet nga bodrumi ku ndodhet "dritarja e pushtimit" e grabitësve imagjinarë. Ai ka hequr vidhat, ka ulur të gjithë kutinë së bashku me xhamin dhe e ka mbështetur në dysheme pa e thyer.

Në orën 6.08 ai fillon të përpiqet të bëjë thirrje në celularin e tij me hundën e tij siç përshkroi ai. Ai bën thirrje të gabuara në 180 dhe më pas në orë 6.10 në numrin 1000. Më në fund në 6.11 ai arrin, ndërsa në 6.16 të mëngjesit telefonon një fqinj.

Për më tepër, telefoni celular i Caroline tregon se natën fatale ajo po kërkonte një hotel për herë të parë në orën 00.37, një hotel në Ermou ku ajo dukej se i kishte thënë burrit "se unë do ta marrë fëmijën dhe do të largohem ", ndërsa disa sekonda më vonë një shtëpi me qira në Glyka Nera dhe në orën 00.38 në një shtëpi tjetër në Athinë.

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco