Greqi/ 394 infektime të reja dhe 20 viktima nga Covid

Greqi/ 394 infektime të reja dhe 20 viktima nga Covid

17:49, 19/06/2021
A+ Aa A-

Në 24 orët e fundit, 394 persona janë infektuar me covid-19, në të gjithë Greqinë.

Ndërkohë 20 pacientë të infektuar me koronavirus kanë humbur jetën.

Nga ana tjetër, raportohet se 301 pacientë janë në intubim. Një total prej 12,534 vdekjesh është raportuar që nga fillimi i pandemisë në Greqi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco