Magnituda/ Lëkundje tërmeti në ishullin e Kretës

Magnituda/ Lëkundje tërmeti në ishullin e Kretës

08:24, 17/06/2021
A+ Aa A-

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të sotëm në ishullin e Kretës, në Greqi.

Mediet fqinje raportojnë se lëkundja ka qenë me madhësi 4.1 të shkallës rihter dhe është regjistruar në orën 03:35 me orën greke.

Tërmeti është regjistruar në një zonë deti, në veriperëndim të Heraklion, sipas Institutit Gjeodinamik.

Lëkundja ka qenë me një thellësi fokale prej 65.2 kilometra.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco