Greqi/ Mbi 500 raste dhe 13 të vdekur nga Covid

Greqi/ Mbi 500 raste dhe 13 të vdekur nga Covid

18:24, 16/06/2021
A+ Aa A-

Në Greqi janë konfirmuar 549 raste të reja me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 416,741. Bazuar në rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 24 konsiderohet se kanë të bëjnë me udhëtime nga jashtë dhe 1,089 kanë të bëjnë me një rast tashmë të njohur.

Sipas të dhënave, në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 13 persona si pasojë e virusit. Numri i viktimave që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 12,478.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco