Greqi/ 835 raste të reja dhe 22 viktima nga Covid

Greqi/ 835 raste të reja dhe 22 viktima nga Covid

16:56, 15/06/2021
A+ Aa A-

Në Greqi janë shënuar 835 raste të reja me Covid në 24 orët e fundi.

Sipas autoriteteve, 22 pacientë nuk e kanë fituar dot betejën me këtë sëmundje, duke e rritur numrin e përgjithshëm të viktimave në shtetin fqinj në 12 465 në total.

Ndërkohë numri i pacientëve që po trajtohen në intubim është 343. Mosha mesatare e tyre është 67 vjeç. Në 24 orët e fundit në spitale janë shtruar 98 pacientë të rinj, të infektuar me Covid.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco