Ulen gjakrat, Mitsotakis takohet me Erdoganin

Ulen gjakrat, Mitsotakis takohet me Erdoganin

18:04, 14/06/2021
A+ Aa A-

BRUKSEL– Është mbyllur takimi me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan dhe kryeministrit grek, Kyriakos Mitsotakis.

Mbledhja e tyre që zgjati rreth dy orë pati në fokus mosëmarrëveshjet mes dy vendeve, kryesisht ajo për detin si dhe përmirësimi i marrëdhënieve mes dy qeverive. Takimi mes dy liderëve u zhvillua në Bruksel në një atmosferë pozitive.

Sipas mediave greke, akulli u thye dhe të dy lidërët ranë dakord të linin pas tensionin e vitit 2020, pavarësisht nga ndryshimet shumë të rëndësishme që ekzistojnë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco