Greqi/ Ulje e numrit të rasteve ditore me Covid-19, humbin jetën 17 persona

Greqi/ Ulje e numrit të rasteve ditore me Covid-19, humbin jetën 17 persona

17:16, 13/06/2021
A+ Aa A-

Gjatë orëve të fundit, Greqia ka regjistruar një numër të ulët të rasteve të reja me Covid-19.

 

Ministra e Shëndetësisë, ka konfirmuar se 297 persona janë regjistruar me Covid-19 gjatë ditës së sotme dhe 17 të tjerë kanë humbur jetën, duke e çuar në 12.422 numrin e përgjithshëm të viktimave.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco