Greqi/ 591 raste të reja dhe 21 viktima nga Covid

Greqi/ 591 raste të reja dhe 21 viktima nga Covid

17:16, 12/06/2021
A+ Aa A-

Në Greqi janë regjistruar 591 raste të reja me koronavirus dhe 21 viktima në 24 orët e fundit.

Gjithashtu 360 pacientë janë të intubuar duke vijuar betejën me sëmundjen që deri tani ka marrë miliona jetë në të gjithë botën.

Situata në vendin fqinj duke e qëndrueshme bazuar te numrat e javëve të fundit, si fatalitetet, por edhe rastet e reja.

Rekordi i rasteve për 24 orë në Greqi u shënua në 30 mars të këtij viti me 4340 të infektuar, ndërsa sa i përket fataliteteve në 28 nëntor të vitit të kaluar, 121 qytetarë humbën jetën brenda ditës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco