Greqi, 781 të infektuar dhe 24 viktima nga koronavirusi

Greqi, 781 të infektuar dhe 24 viktima nga koronavirusi

17:37, 10/06/2021
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit Greqia ka regjistruar 781 raste të reja me infektime nga koronavirusi.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se kanë humbur jetën 24 persona dhe vazhdojnë të jenë në gjendje kritike dhe 376 të infektuar.

Mosha mesatare e rasteve është 43 vjeç, ndërsa mosha mesatare e vdekjes është 78 vjeç.

Një total prej 41,854 teste SARS COV-2 janë kryer në 24 orët e fundit, nga të cilat 13,242 ishin molekulare dhe 28,612 teste të shpejta.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco