Greqi, 15 viktima dhe 890 raste me koronavirus

Greqi, 15 viktima dhe 890 raste me koronavirus

18:01, 09/06/2021
A+ Aa A-

Greqia ka shënuar një ulje të numrit me infektime në krahasim me një ditë më parë, këtë të mërkurë nga COVID-19 u regjistruan 15 viktima dhe 890 raste të reja.

Që nga fillimi i pandemisë Greqia ke regjistruar 412,420 raste dhe 12,346 viktima nga koronavirusi.

Në trajtim të specializuar janë 381ku vetëm ditën e sotme u shtruan 106 persona

Në javën e 31 majit 2021 - 6 qershor 2021 (2021-Ë22) shkalla e pozitivitetit ishte 2.49% në një total prej 291.903 testeve laboratorike (RT-PCR / Rapid-Ag) dhe 0.12% në një total prej 3.151.519 vetë- teste diagnostike. Në të gjitha testet, shkalla e pozitivitetit ishte 0.22%.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco