Dy viktima dhe 83 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

Dy viktima dhe 83 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

16:47, 18/05/2021
A+ Aa A-

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.704 teste, ndërsa janë regjistruar 83 raste të reja me COVID-19.

 

NĂ« Shkup – 40, Prilep – 8, KumanovĂ« dhe OhĂ«r nga 6, TetovĂ« dhe Radovish nga 5, Manastir – 3, StrugĂ« dhe KĂ«rçovĂ« nga 2, Kavadar, StrumicĂ«, Sveti NikollĂ«, BerovĂ«, Demir Hisar dhe PehçevĂ« nga 1.

Janë regjistruar 259 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Janë konfirmuar dy viktima një nga Shkupi (67) dhe një nga Kavadari (80).

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 154.804, numri i pacientëve të shëruar është 146.302, numri i vdekjeve është 5.232, ndërsa numri i rasteve aktive është 3.270.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco