Caroline: Qindra njerëz marrin pjesë në funeralin e nënës së re, vrarë nga grabitësit në Greqi

Caroline: Qindra njerëz marrin pjesë në funeralin e nënës së re, vrarë nga grabitësit në Greqi

08:47, 15/05/2021
A+ Aa A-

Foshnja e Caroline Crouch vendosi një lule në arkivolin e nënës së saj.

Varrimi i një nënë të re të vrarë në prani të vajzës së saj foshnje në Greqi është bërë të enjten me pjesëmarrjen e qindra njerëzve.

Miqtë dhe të afërmit e Caroline Crouch udhëtuan të premten për në ishullin Alonissos, ku ajo u preh në një varrezë në majë të kodrës.

Zonja Crouch, 20 vjeçe, me origjinë britanike, ishte në gjumë me bashkëshortin e saj Charalambos Anagnostopulos, 32 vjeç dhe foshnjën e tyre në shtëpinë e tyre pranë Athinës të martën kur u hynë hajdutët.

Nëna e një ishte lidhur dhe mbytur; edhe qeni i familjes ishte vrarë prej tyre ndërsa z. Anagnostopulos ishte i lidhur dhe i mbyllur në një dhomë të veçantë.

Foshnja e tyre nuk u dëmtua, e pa me sy vdekjen e nënës së saj. Ajo vuri një lule mbi arkivolin e nënës së saj.

Prindërit e zonjës Crouch, babai David Crouch dhe nëna Susan Dela Cuesta, u mbytën nga hidhërimi përpara se të niste ceremonia e varrimit dhe u mbështetën nga miqtë dhe familja.

Image

ImageImageImageImage

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco