‘Kosova është Serbi dhe Palestina shtet’/ Palestinezët mbajnë protestë në Beograd

‘Kosova është Serbi dhe Palestina shtet’/ Palestinezët mbajnë protestë në Beograd

16:29, 14/05/2021
A+ Aa A-

Dy ditë më parë, disa palestinezë dhe aktivistë serbë kanë organizuar marsh në kryeqytetin e Serbisë.

Siç kanë raportuar mediat serbe, në pankartat e tyre, ashtu si qëndrimi i Palestinës kundër Kosovës, është mohuar shteti kosovar.

“Poshtë okupimi, Kosova është Serbi dhe Palestina është shtet”, -thuhet në një nga pankartat e zbuluara nëpër rrugët e Beogradit.

Nga e hëna e kësaj jave, konflikti mes Izraelit dhe palestinezëve është ndezur, si asnjëherë viteve të fundit. Kujtojmë se mbi 100 njerëz janë vrarë në Gaza dhe shtatë të tjerë në Izrael që nga fillimi i javës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco