Lajmi i fundit

57-vjeçari gjendet i vetëvrarë me armë zjarri në bodrum

16 viktima dhe 30 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

16 viktima dhe 30 raste të reja me Covid në Maqedoninë e Veriut

15:41, 14/05/2021
A+ Aa A-

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën 16 pacientë me Covid-19.

Autoritet njoftojnë se që nga fillimi i pandemisë kanë humbur jetën 5, 184 persona me koronavirus.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se nga 1, 658 testime të realizuara, 30 persona kanë rezultuar pozitivë për koronavirus.

Ndërkohë Instituti I Shëndetit Publik bën me dije se në 24 orë janë shëruar 359 pacientë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 143, 427 persona.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco