Lajmi i fundit

'Euro 2020'/ Itali – Zvicër, alarm për bombë pranë stadiumit ‘Olimpico’

Sërish shifra të larta/ Mbi 1 mijë raste të reja dhe 60 viktima nga Covid në Greqi

Sërish shifra të larta/ Mbi 1 mijë raste të reja dhe 60 viktima nga Covid në Greqi

17:07, 10/05/2021
A+ Aa A-

Greqia ka shënuar 60 humbje jete nga koronavirusi në 24 orët e fundit, ndërsa numri i viktimave që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 11, 089 humbje jete.

Gjithashtu Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se janë regjistruar 1,904 raste të reja, ndërsa 732 pacientë ndodhen në intubuar.

Numri i përgjithshëm i personave të prekur nga koronavirusi ka arritur në 363, 904 persona, prej të cilëve 51,2% janë burra.

Sakaq 2, 199 pacientë janë shëruar që nga fillimi i pandemisë Covid.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco