Greqi/ Mbi 2 mijë të infektuar dhe 63 viktima nga Covid

Greqi/ Mbi 2 mijë të infektuar dhe 63 viktima nga Covid

17:13, 07/05/2021
A+ Aa A-

Në Greqi  janë konfirmuar të infektuar me Covid 2 691 raste të reja nga 80,017 testime të kryera në 24 orët e fundit.

Gjithashtu autoritet kanë njoftuar se kanë humbur jetën nga Covid 63 persona.

Ndërkohë vijojnë të jenë të shtruar në kujdesin intensiv 749 pacientë. Nga fillimi i pandemisë e deri më tani numri i të infektuarve me Covid ka shkuar në 358 136 raste të reja me Covid, mes të cilëve kanë humbur jetën 10 910 qytetarë.

Ndërkohë pas 14 majit pritet që në Greqi të lehtësohen një sërë masash kufizuese në kuadër të zhvillimit të turizmit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco