Shkalla e infektimit mbetet e lartë në Greqi

Shkalla e infektimit mbetet e lartë në Greqi

08:02, 07/05/2021
A+ Aa A-

Athinë - Rastet e konfirmuara të koronavirusit u ngjitën deri në 3,421 të enjten pasi u kryen 80,000 teste, i cili është një numër rekord, sipas autoriteteve shëndetësore.

Numri i viktimave për shkak të komplikimeve nga Covid-19 arriti në 83.

Kishte 754 pacientë në ventilator të enjten, krahasuar me 765 një ditë më parë.

Si zakonisht, rajoni i Atikës, i cili përfshin kryeqytetin Athinë, kishte pak më pak se gjysmën e numrit të përgjithshëm të rasteve të vendit (1,604), pasuar nga Selaniku (417).

Që nga fillimi i pandemisë, ka pasur 355,445 raste të konfirmuara të koronavirusit dhe 10,847 viktima.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco