Greqi: Përpjekje për përdhunimin e një studenteje në taksi

Greqi: Përpjekje për përdhunimin e një studenteje në taksi

10:47, 06/05/2021
A+ Aa A-

Athinë - Siç i përshkruan pesë minutat e tmerrit të përjetuara , vajza 20-vjeçare e cila mori një taksi nga Exarchia në Patissia, janë tronditëse: "Dje në orën 12:00 të mbrëmjes unë shkova të marr një taksi nga Sheshi Exarchia ku një shofer taksie më pa dhe më ndoqi për në Stournari ku hyra. "Në gjysmë të rrugës ai filloi të më fliste në lidhje me pamjen time dhe më bëri presion që tashoqëroja për një shëtitje etj."

Shoferi i taksisë e çoi atë në një rrugë të ngushtë dhe mbylli dyert e mjetit për ta sulmuar, siç tregoi ajo, për ta përdhunuar:"Ndërsa i kisha thënë që të më linte në Patision tek konviktet, ai u kthye,  mbylli makinën dhe më sulmoi verbalisht dhe fizikisht, duke u përpjekur të më përdhunonte".

Vajza tregoi se qe me fat se aty ku ishte parkuar taksia, kaluan një grup njerëzish: ajo bërtiti dhe ata e shpëtuan.

Vajza e re, përkundër tronditjes që ka pësuar, arriti të ruajë tiparet e saj dhe shkruan në rrjetet sociale:"Përshkrimi i tij është si më poshtë: Jo shumë i gjatë, veshur me ngjyra të lehta, fliste rrjedhshëmgGreqisht, flokë të shkurtër dhe fytyrë të rrumbullakët, kishte një maskë prej pëlhure blu, ishte rreth 40 vjeç”.

Nëna e vajzës shtoi: “Siç më tha vajza ime, autori i krimit është një i huaj dhe ai e mori atë nga sheshi i Eksarkatit për ta sjellë në shtëpi dhe e mbylli atë në taksi në Eugenios Karavia . Vajza ime reagoi dhe ndërsa një grup njerëzisht po kalonte, ajo bërtiti me të madhe "ndihmë". Grupi e dëgjoi atë dhe vrapoi drejt saj. "Pastaj shoferi u frikësua dhe i hapi asaj bravën dhe kështu ajo arriti të dilte nga automjetitaksi," tha nëna e saj e hutuar, duke folur për protothema.gr .

Sipas prindërve të viktimës, studentja 20-vjeçare gjeti guximin për të denoncuar ngjarjen në Polici të nesërmen në mëngjes , në mënyrë që të lokalizonte autorin e krimit dhe të mos linte diçka e ngjashme t’i ndodhte  një gruaje tjetër.

“Të nesërmen ajo shkoi me miqtë e saj për të denoncuar ngjarjen në Polici. Ne duam që autori i krimit të kapet. Ne do ta zgjidhim vetë. "Edhe ne po kërkojmë gjithashtu ta gjejmë atë", tha nëna e 20-vjeçares.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco