45 të vdekur dhe 105 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

45 të vdekur dhe 105 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

19:33, 02/05/2021
A+ Aa A-

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 45 viktima si pasojë e Coronavirusit në 24 orët e fundit.

Ministria e Shëndetësisë informon se gjatë kësaj periudhe janë kryer 946 teste, ndërsa janë regjistruar 105 raste të reja me Covid 19.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 403 pacientë të shëruar.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me Covid-19 në Maqedoni që nga fillimi i epidemisë është 152.685, numri i pacientëve të shëruarve është 133.473, numri i të vdekurve është 4.936, ndërsa numri i rasteve aktive është 14.276.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco