Kapen 33 milionë euro drogë në Greqi, ja cili ishte destinacioni

Kapen 33 milionë euro drogë në Greqi, ja cili ishte destinacioni

08:30, 23/04/2021
A+ Aa A-

4.3 ton kanabis janë sekuestruar dje në portin e Pireut në Greqi. Droga sipas mediave greke e kishte origjinën nga një vend në Lindjen e Mesme me destiancion Sllovakinë. Në 14 prill kontejneri kishte ardhur nga Libani, tranzit në Greqi me destinacion final Bratislavën.

Lënda narkotike ishte fshehur mes makinerive industriale. Droga ishte e ndarë në 129 pako me lëndë narkotike të përpunuar dhe 282 të pa përpunuar. Nëse droga do të dilte në treg vlera do të shkonte rreth  33 milionë euro.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco