Greqi/ Konfirmohen 67 viktima dhe 2 411 raste të reja me Covid

Greqi/ Konfirmohen 67 viktima dhe 2 411 raste të reja me Covid

18:26, 17/04/2021
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit bëhet me dije se janë konfirmuar të infektuar me Covid  2411 raste të reja dhe kanë humbur jetën 67 pacientë në Greqi.

Gjithashtu gjatë orëve të fundit janë shtruar në spital 507 pacientë të rinj të cilët kanë nevojë për ndihmë shëndetësore.

Ndërkohë nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Greqi janë konfirmuar të infektuar me Covid 313,444 raste të reja mes të cilëve kanë humbur jetën 9,397 persona.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco