Sërish shifra të larta/ Regjistrohen 3,067 raste të reja dhe 91 viktima në Greqi

Sërish shifra të larta/ Regjistrohen 3,067 raste të reja dhe 91 viktima në Greqi

16:44, 16/04/2021
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit, Greqi ka shënuar sërish shifra të larta rastesh dhe fatalitetesh nga Covid-19.

Autoritetet shëndetësore kanë regjistruar 3,067 raste të reja dhe 91 viktima në 24 orë. 

Gjithashtu numri i të intubuarve është 824 pacientë. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco