Lajmi i fundit

Aksident me vdekje në Yzberisht

Sërish shifra të larta/ Mbi 3 mijë raste të reja dhe 81 viktima nga Covid në Greqi

Sërish shifra të larta/ Mbi 3 mijë raste të reja dhe 81 viktima nga Covid në Greqi

17:04, 14/04/2021
A+ Aa A-

Në Greqi janë shënuar 3089 raste të reja me koronavirus, në 24 orët e fundi, ndërsa 81 pacientë nuk arritën që të fitojnë luftën me sëmundjen duke ndërruar jetë.

Me shifrat e sotme, numri i përgjithshëm i rasteve me COVID-19 në Greqi është 304,184 nga të cilat 51.3% janë burra.

Ndërkohë, me 81 fatalitetet që u regjistruan sot, në total që nga fillimi i pandemisë numri i viktimave nga sëmundja në Greqi ka shkuar në 9135.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco