Athinë: Gazetari i famshëm i kronikës u qëllua për vdekje me 6 plumba

Athinë: Gazetari i famshëm i kronikës u qëllua për vdekje me 6 plumba

14:37, 09/04/2021
A+ Aa A-

Një reporter i njohur televiziv grek u qëllua jashtë shtëpisë së tij në periferinë jugore të Athinës, Alimos, të premten për krime, njoftoi një tjetër media greke mesditën e së premtes.

Sipas raporteve paraprake, Giorgos Karaivaz, u qëllua të paktën gjashtë herë dhe u vra në një sulm që kishte të gjitha shenjat dalluese të një prite të planifikuar ndërsa po kthehej në shtëpi, pak pas orës 2 pasdite.

Karaivaz, një reporter veteran i krimit, thuhet se po kthehej në shtëpi nga puna pas një emisioni të përditshëm në Star TV kur iu zu pritë nga atentatorët, të cilët dyshohet se përdorën një armë që ishte heshtur me silenciator. Ai u gjet i vdekur jashtë makinës së tij që po parkonte pranë një parku të vogël afër shtëpisë së tij.

Policia ka nisur një ndjekje për autorët, të cilët mendohet se kanë qenë në një motor dhe janë larguar nga vendi i ngjarjes menjëherë pas sulmit.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco