Rrëzohet helikopteri ushtarak në Turqi, raportohen të paktën 9 viktima

Rrëzohet helikopteri ushtarak në Turqi, raportohen të paktën 9 viktima

17:01, 04/03/2021
A+ Aa A-

Këtë të enjte, një ngjarje e rëndë ajrore ka ndodhur në lindje të Turqisë, njofton Ministria e Mbrojtjes.

Sipas njoftimit zyrtar, një helikopter ushtarak është rrëzuar dhe për pasojë 9 ushtarë në bord janë konfirmuar të vdekur.

Ndërkohë, 4 persona të tjerë në bord kanë mbetur të plagosur. Helikopteri është rrëzuar pranë qytetit Tatvan, në provincën Bitlis, e cila është e populluar kryesisht nga kurdët.

Është ende e paqartë se çfarë e shkaktoi rrëzimin. 

   

  © SYRI.net

  Lexo edhe:

  Komentet

  Shto koment

  Denonco