Maqedoni e Veriut/ 7 viktima dhe 726 raste me Covid

Maqedoni e Veriut/ 7 viktima dhe 726 raste me Covid

16:57, 02/03/2021
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit, Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut raportoi se 7 pacientë kanë humbur betejën me Covid-19.

Sipas autoriteteve nga 3,144 testime të realizuara, 726 raste kanë rezultuar pozitivë, duke e çuar numrin e përgjithshëm që nga fillimi i pandemisë në 103,746 të prekur.

Shpërdarja gjeografike e rasteve të reja vijon: 367 në Shkup, Prilep 53, Kumanovë 34, Negotino 29, Kavadar 26, Manastir 25, Ohër 23, Kriva Pallankë 21, Veles 18, Tetovë 17, Gjevgjeli 14, Gostivar 12, Koçani 10, Shtip dhe Strugë 9, Probishtip 8, Demir Kapi 7, Strumicë, Berovë, Krushevë Kratovë dhe Demir Hisar 5, Kërçovë 4, Sveti Nikole dhe Resnjë 3, Dellçevë, Vinicë, Vallandovë dhe Bogdanci 2 dhe Makedonski Brod 1.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco