Greqi/ 30 viktima dhe 1,176 raste të reja me Covid-19

Greqi/ 30 viktima dhe 1,176 raste të reja me Covid-19

16:44, 01/03/2021
A+ Aa A-

Javët e fundit, sistemi shëndetësor në Greqi është përballur me shtim të rasteve me Covid-19.

Gjatë 24 orëve, Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë shënuar 1,176 të prekur me koronavirus.

Gjithashtu autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 30 pacientë me koronavirus kanë humbur jetën, ndërsa 406 persona ndodhen të intubuar.

Pavarësisht masave shtrënguese për parandalimin përhapjes së Covid, raportimi i rasteve të reja mbetet shqetësues, shkruajnë mediat e huaja.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco