Tërmeti i fuqishëm godet Greqinë

Tërmeti i fuqishëm godet Greqinë

15:38, 28/02/2021
A+ Aa A-

Një tërmet me magnitudë 4.5 ballë ka goditur Greqinë sot në mesditë.

Epiqendra ishte në Detin Jon në afërsi të zonës Elies.

Tërmeti ra në një thellësi prej 2 km nëntokë dhe lëkundjet u ndjenë edhe në qytetin e Patras.

Mediat greke shkruajnë se nga tërmeti nuk ka persona të lënduar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco