Maqedoni e Veriut/ 721 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid

Maqedoni e Veriut/ 721 raste të reja dhe 7 viktima nga Covid

18:04, 27/02/2021
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit, në Maqedoninë e Veriut janë rritur ndjeshëm infektimet e reja me Covid-19.

Sipas autoriteteve, nga 3816 testime të kryera, 721 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

Gjithashtu 7 persona kanë humbur betejën me virusin vdekjeprurës, ndërsa janë shëruar edhe 171 persona.

Numri aktual i personave aktivë këtë javë është rritur ndjeshëm duke shënuar 8290 raste, ndërsa javën e kaluar ishte rreth 6 mijë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco