Greqi/ 1913 raste të reja dhe 28 viktima nga Covid-19

Greqi/ 1913 raste të reja dhe 28 viktima nga Covid-19

18:41, 24/02/2021
A+ Aa A-

Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 1913 raste të reja me Covid-19.

Gjithashtu kanë humbur jetën 28 pacientë duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave në 6,371.

Numri i pacientëve që janë të intubuar është 357, pjesa më e madhe e të cilëve është burra, ndërkohë që mosha mesatare është 69 vjeç.

Mbi 85% e tyre kanë një sëmundje bashkëshoqëruese ose janë mbi 70 vjeç.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco