Greqi/ Rritet numri i të infektuarve, humbin jetën 24 persona nga Covid

Greqi/ Rritet numri i të infektuarve, humbin jetën 24 persona nga Covid

17:15, 23/01/2021
A+ Aa A-

Në Greqi janë konfirmuar 605 raste të reja dhe kanë humbur jetën 24 persona nga Covid gjatë 24 orëve të fundit.

Autoriteteve shëndetësore gjithashtu njoftojnë se gjenden në spital të shtruar nga Covid 292 persona.

Me shifrat e sotme, që nga fillimi i pandemisë janë konfirmuar të infektuar me Covid 151,646 persona mes të cilëve janë humbur jetën 5 622 pacientë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco