Greqi/ 28 viktima dhe 585 raste të reja me Covid

Greqi/ 28 viktima dhe 585 raste të reja me Covid

17:10, 22/01/2021
A+ Aa A-

Në 24 orët e fundit, 28 persona kanë humbur jetën nga Covid-19 në Greqi.

Gjithashtu Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se janë regjistruar 585 raste të reja me koronavirus.

Në rastet e rastet e raportuara, 248 janë në Atikë, 76 raste janë shënuar në qendër të Athinës dhe 64 e të prekurve janë regjistruar në Selanik.

Ndërkohë 288 persona janë të intubuar, kryesisht të moshës 68-vjeç.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco