Lëkundje të forta tërmeti në ishullin grek

Lëkundje të forta tërmeti në ishullin grek

13:56, 22/01/2021
A+ Aa A-

Një tërmet me madhësi 4.6 tronditi sot ishullin grek të Kasos, njoftoi sot Instituti i Gjeodinamikës së Athinës.

Epiqendra u raportua 49 kilometra në veriperëndim të Kasos në Detin Egje dhe 357 kilometra në juglindje të Athinës.

Tani për tani, nuk ka të dhëna për viktima njerëzore ose dëme materiale.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco