Abazoviç, thirrje grave të mos heshtni ndaj dhunës: ‘Ju nuk jeni vetëm’

Abazoviç, thirrje grave të mos heshtni ndaj dhunës: ‘Ju nuk jeni vetëm’

11:05, 21/01/2021
A+ Aa A-

Zv.kryeministri malazes Dritan Abazoviç u bëri thirrje grave të mos heshtin për dhunën dhe falënderoi ato që ishin në gjendje të flisnin për të.

"Unë mbështes të gjitha gratë që kanë qenë viktima të dhunës dhe falënderoj ato që ishin në gjendje të flasin për të. Unë inkurajoj të gjitha gratë të mos heshtin për dhunën! ", Deklaroi Abazoviç në Twitter.

Shteti duhet të veprojë në mënyrë parandaluese dhe të përdorë të gjithë mekanizmat për të mbrojtur viktimat e dhunës!", Tha Abazoviç.

Pas dëshmisë së aktores Milena Raduloviç se ajo u përdhunua nga profesori i aktrimit Miroslav Aleksiç, u hap një faqe "Unë nuk pyeta" në Facebook, ku gratë nga rajoni lënë anonim rrëfimet e tyre tronditëse, dhe disa aktore gjithashtu u shfaqën në publik.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco