Tërmet 4,3 ballë në lindje të Kretës

Tërmet 4,3 ballë në lindje të Kretës

10:29, 18/01/2021
A+ Aa A-

Një tërmet i moderuar goditi në zonën e detit në brigjet verilindore të Kretës herët në mëngjes të hënën.

Sipas një leximi të automatizuar të Institutit Gjeodinamik të Athinës, lëkundja ishte 4.3 në shkallën Rihter dhe u regjistrua 52 kilometra larg qytetit të Sitia.

Instituti Euro-Mesdhetar dha një regjistrim paraprak të tërmetit prej 4.6 ballësh.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco