Greqi/ 610 raste të reja dhe 34 viktima nga Covid-19

Greqi/ 610 raste të reja dhe 34 viktima nga Covid-19

17:09, 15/01/2021
A+ Aa A-

Në 24 orët e fundit, autoritetet shëndetësore kanë njoftuar 610 raste të reja me koronavirus në Greqi,

Me shifrat e sotme, numri i përgjithshëm i rasteve në shtetin grek ka shkuar në 147860 infeksione, nga të cilat 52.1% janë burra.

Gjithashtu 34 qytetarë e kanë humbur betejën me virusin duke e rritur në 5421 numrin e viktimave.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco