Kroacia goditet nga një termet i fortë, lëkundjet ndihen edhe në Zagreb

Kroacia goditet nga një termet i fortë, lëkundjet ndihen edhe në Zagreb

14:52, 15/01/2021
A+ Aa A-

EMSC raporton se në Kroacia është goditur nga një termet I fortë, që mendohet se është vazhdim I pas goditjeve të tërmetit shkatërrimtari disa javë më parë.

Sipas Qendrës Sizmologjike EMSC, ajo kishte një madhësi prej 4.1 ballë dhe një thellësi prej 10 kilometrash.

Epiqendra u raportua 17 kilometra nga Petrinja.

EMSC raporton se ky është tërmeti i 26-të që është ndjerë në Kroaci në 72 orët e kaluara dhe media kroate raporton se tërmeti është ndjerë edhe në kryeqytetin, Zagreb.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco