Greqi/ 599 raste të reja dhe 33 vdekje nga Covid-19

Greqi/ 599 raste të reja dhe 33 vdekje nga Covid-19

17:13, 14/01/2021
A+ Aa A-

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik, EODY, konfirmoi sot  599 raste të reja të infeksionit të ri të koronavirusit (COVID-19), nga të cilat 4 u identifikuan pas kontrolleve në hyrjet e vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 147283. Ndërkohë që 328 pacientë trajtohen të intubuar, mbi 10000 pacientë të tjerë janë larguar nga ICU që nga fillimi i pandemisë.

Njëherësh sot janë konfurmuar edhe 33 vdekje të reja nga COVID-19, duke arritur në 5387 vdekje në total në vend.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco