Shpërthim i fuqishëm në qendër të Beogradit, një viktimë e dy të plagosur

Shpërthim i fuqishëm në qendër të Beogradit, një viktimë e dy të plagosur

11:24, 04/12/2020
A+ Aa A-

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mëngjesin e së premtes në qendër të Beogradit, pranë zyrave të Radio Televizionit të Serbisë. Mediat raportojnë se si pasojë e këtij shpërthimi humbi jetën një person, ndërsa dy të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Paraprakisht raportohet se disa punonjës do të rregullonin një defekt në sistemin e ajrimit në zyrat e RTS dhe në momentin e ngjarjes do të transportonin bombolat e oksigjenit. Këto të fundit, mund të kenë sjellë edhe shpërthimin.

Nga shpërthimi, disa ndërtesa në zonë dhe disa makina pësuan dëme të mëdha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco