Rriten rastet në Greqi/ Mbi 2 mijë të infektuar dhe 89 viktima nga Covid-19

Rriten rastet në Greqi/ Mbi 2 mijë të infektuar dhe 89 viktima nga Covid-19

16:55, 02/12/2020
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit, Greqia ka shënuar shifra alarmante nga koronavirusi.

Autoritetet shëndetësore njoftuan 2186 raste të reja dhe 89 vdekje.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 109655, nga të cilat 52.9% janë burra. 4949 (4.5%) konsiderohen të lidhura me udhëtimet nga jashtë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco