Covid-19/ Rekord viktimash dhe infeksionesh në Greqi

Covid-19/ Rekord viktimash dhe infeksionesh në Greqi

17:55, 01/12/2020
A+ Aa A-

Ditën e sotme, Greqi ka regjistruar një shifër rekord infeksionesh.  

Autoritetet shëndetësore kanë njoftuar 2199 raste të reja me koronavirus.

Gjithashtu janë shënuar edhe 111 humbje jete, duke e rritur në 2517 numrin e viktimave që nga shpërthimi i pandemisë në vendin fqinj.

Mosha mesatare e bashkëqytetarëve që kanë vdekur është 80 vjeç dhe 96.6%  me sëmundje bashkëshoqëruese.

Sipas të dhënave, 596 pacientë janë të intubuar në spitalet Covid. Mosha e tyre mesatare është 65 vjeç.  

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco